O MĚ/ÜBER MICH

Vítejte na stránkách CHS KASTA – BOHEMIA

Ani v jedné z mých studovaných škol jsem se „nenašla“. Střední průmyslová škola Chemická ani Univerzita Jana Evangelisty Purkyně FSE, mě na můj budoucí život nepřipravila. Díky svému otci jsem se dostala k fotografii už na základní škole, taťka byl písmomalíř a také fotograf, stejně jako strýc žijící v Darmstadtu v Německu. Fotky jsem s taťkou, a později sama, dělala v naší „černé komoře“ vlastně celé své dětství. Troufám si říci, že jsem o výrobě fotek věděla již jako náctiletá více jak kdejaký prodavač v minilabu. Mám za sebou několik prvních míst v prestižních fotosoutěžích, mé fotky jsou publikovány v mnoha časopisech u nás, v Německu, v Polsku, Americe ale i jiných zemích. Několik let jsem pracovala jako novinářka – fotografka. Fotografie mě provází celý můj život. 

S příchodem prvního ohaře, Arona, jsem musela vyvážit čas trávený v práci a čas, který chci věnovat psům, fotografování a učení se grafiky. Nyní je vše jak má být!

Chovem ohařů se zabývám od roku 2010 (pod svou CHS od roku 2016). Můj první ohař byl výmarský ohař Aron, naučil mě vše podstatné ze soužití se psem a ukázal co znamená porozumění beze slov. Sjezdil se mnou celou Evropu, byl mým parťákem ve všem až do roku 2023 kdy mi na rakovinu zemřel.  V roce 2012 jsme ze Srbska pořídili fenku Malého münsterlandského ohaře Ullu Astu V. Dijamanti a v roce 2013 se k nim přidala z Německa přivezená fena Německého krátkosrstého ohaře, hnědka Hella Ailien vom Moosbach. Ona byla má vysněná a vlastně je dodnes. Je zakladatelka mého chovu NKO a myslím, že se jí jiná v budoucnu těžko vyrovná. Když se spojí bezchybný exteriér (Ailien je Klubový vítěz) a užasná povaha je radost s takovým psem projít „pracovní kariéru“. Dávala mi dost zabrat a pořád, i ve svých 11 letech, dává! Je také velká učitelka syna Atoma a dcery Brandy (fena ve spoluvlastnictví) a moc doufám, že i další feny, která mou, nyní dvoučlennou, smečku obohatí.

Při plánování vrhů věnuji opravdu mnoho času výběru krycího psa. Kladu důraz na pracovní část, ale samozřejmě je důležitý také exteriér. Chci chovat špičkové jedince v podmínkách, který pomáhají rozvíjet žádoucí vlastnosti fen i štěňat. Potomky našich fen můžete najít jak v České Republice, v Německu, Rakousku, Chorvatsku, Slovinsku, Slovensku či jiných Evropských zemí, ale také v Americe. Osudy a práci svých odchovánků sleduji po celý jejich život a dělají mi, i takto na dálku, velkou radost!

Willkommen auf der Website des Zwingers KASTA – BOHEMIA
Weder das Chemiegymnasium noch die Jan-Evangelista-Purkyně-Universität, Fakultät für Sozioökonomie, an der ich studiert habe, haben mich auf mein zukünftiges Leben vorbereitet. Mit der Ankunft meines ersten Weimaraner Aron, musste ich die Zeit, die ich bei der Arbeit verbringe, mit der Zeit vereinbaren, die ich Hunden, Fotografie und dem Erlernen von Grafikdesign widmen möchte. Jetzt ist alles genau so, wie es sein sollteUsmívající se *6*

Ich züchte Hunde seit 2010 (seit 2016 in meinem Zwinger). Mein erster Hund war der Weimaraner Aron, er brachte mir alles Wesentliche über das Leben mit einem Hund bei und zeigte mir, was Verstehen ohne Worte bedeutet. Er reiste mit mir durch ganz Europa, er war mein Partner in allem, bis er 2023 an Krebs starb. Im Jahr 2012 kauften wir eine kleine Münsterländerin, Ulla Asta V. Dijamanti, aus Serbien, und 2013 kam eine deutsche Kurzhaar, Hella Ailien vom Moosbach, hinzu, die aus Deutschland mitgebracht wurde. Sie war mein Traum und ist es auch heute noch. Sie ist die Begründerin meiner DK-Zucht und ich denke, dass es in Zukunft für andere schwierig sein wird, mit ihr mithalten zu können. Wenn ein makelloses Äußeres (Ailien ist Clubsieger) und ein wunderbares Wesen zusammenkommen, ist es eine Freude, mit einem solchen Hund eine „Arbeitskarriere“ zu machen. Sie hat mir viel zu tun gegeben und tut es immer noch, auch mit 11 Jahren! Außerdem ist sie eine tolle Lehrerin für Sohn Atom und Tochter Brandy (Hündin in Miteigentümerschaft).
Bei der Wurfplanung verbringe ich wirklich viel Zeit mit der Auswahl eines Deckhundes. Ich betone den Arbeitsteil, aber natürlich ist auch das Äußere wichtig. Ich möchte Spitzentiere unter Bedingungen züchten, die dazu beitragen, die wünschenswerten Eigenschaften sowohl von Hündinnen als auch von Welpen zu entwickeln. Nachkommen unserer Hündinnen finden Sie in Tschechien, Deutschland, Österreich, Kroatien, Slowenien, der Slowakei oder anderen europäischen Ländern, aber auch in Amerika. Ich verfolge die Schicksale und die Arbeit meiner Kinder ein Leben lang und sie machen mich auch aus dieser Entfernung sehr glücklich!