O NÁS

Vítejte na stránkách CHS KASTA – BOHEMIA

CHS byla založena v roce 2016, i když chovem ohařů se zabývám od roku 2010 (pod svou CHS od roku 2016). Můj první ohař byl výmarský ohař Aron. V roce 2013 jsem z Německa přivezla svou vysněnou fenu německého krátkosrstého ohaře, hnědku Hellu Ailien vom Moosbach. Zároveň jsem se od roku 2013 věnovala chovu malých münsterlandských ohařů. Pod chovatelskou stanicí Zimní vrch se chovu MMO věnuje také přítel Stanislav, svou první fenu, zakladatelku mého chovu MMO Elsu Zimní vrch mám právě od něj.

Při plánování vrhů věnujeme opravdu mnoho času výběru krycího psa. Klademe důraz na pracovní část, ale samozřejmě je důležitý také exteriér. Chceme chovat špičkové jedince v podmínkách, který pomáhají rozvíjet žádoucí vlastnosti fen i štěňat. Potomky našich fen můžete najít jak v České Republice, v Německu, Rakousku, Chorvatsku, Slovinsku, Slovensku či jiných Evropských zemí, ale také v Americe. Osudy a práci našich odchovánků sledujeme po celý jejich život a dělají nám, i takto na dálku, velkou radost! Připravujeme samozřejmě také psy na nejvyšší zkoušky a to nejen své.

 

stránky, které také spravuji

KLUB DLOUHOSRSTÝCH OHAŘU

CHS ZIMNÍ VRCH

WEB FOTOKATLIS

ZIMNÍ VRCHchovatelská stanice založena mým přítelem Standou v roce 1993 se specializuje na chov plemene Malý münsterlandský ohař, ale také border teriérů.

Jak jsem již psala priorita je využití psů v praxi a rozvíjení loveckých vlastností. Psy, které si necháváme do chovu pečlivě vybíráme a vrhy vždy vyhodnocujeme.

V současné době má CHS Zimní vrh tři chovné feny, Uttu z Otmického polesí, Aidu Zimní vrch a Meryl Fleret Moravia (BRT). Mladá fena Diana Zimní vrch má již zkoušky pro chov splněny, čeká nás výstava. CHS úspěšně odchovala pět vrhů malých münsterlandů. Dalším zaměřením je výcvik psů, služebních i loveckých s následným předvedením na smluvených zkouškách

Chovatelská stanice Zimní vrch byla založena pro služební plemena Dobermann, Rotweiler a BO Malinois.

WEB Zimni vrch